Centrumvux
TRANSLATE
Translate this page

Please select your language of choice in the list below.
You can close this dialog by clicking the "x" in the upper right corner.


Kontakt personal

ADMINISTRATION OCH LEDNING
Namn  Befattning Telefon E-post
Björn-Olof Söderholm Tf Rektor  08-606 77 76 bjorn-olof.soderholm@haninge.se
Eva Ahlberg Biträdande rektor 08-606 79 03 eva.ahlberg@haninge.se 
       
Hadi Hormozi SFI-samordnare 08-606 79 08 hadi.hormozi@haninge.se 
Susanne Löhman Skolkoordinator/Personal  08-606 83 45 susanne.lohman@hanlnge.se 
Lars Hall Intendent 08-606 79 05 lars.hall@haninge.se 
Carina Krispinsson  Reception/Administration  08-606 71 20  carina.krispinsson@haninge.se 
Beatrice de Wendel  Reception/ Administration  08-606 84 17 beatrice.dewendel@haninge.se
Jale Köylüoglu Utbildningsassistent  08-606 84 87 jale.koyluoglu@haninge.se 
Kübra Ugur Utbildningsassistent 08-606 79 04 kubra.ugur@haninge.se 
Kerstin Ekström  Utbildningsassistent 08-606 47 77 kerstin.ekstrom@haninge.se 
Gunilla Lövgren Studie- och yrkesvägledare 08-606 79 50 gunilla.lovgren@haninge.se 
Maud Wikström  Studie- och yrkesvägledare  08-606 79 50 maud.wikstrom@haninge.se 
Milli Leon Studie- och yrkesvägledare 08-606 79 50  milli.leon@haninge.se 
Charlotte Wiren Kurator   charlotte.wiren@haninge.se
Sara Hälleråd Resurspedagog   sara.hallerad@haninge.se 








IT
Namn Befattning Telefon E-post 
Hassan Kakwandi IT och V-klass 08-6O6 79 61  hassan.kakwandi@haninge.se 
Håkan Wiklund IT-support 08-606 77 52 hakan.wiklund@haninge.se 
Daniel Salinas IT   daniel.salinasortiz@haninge.se








ÄMNESLÄRARE – SAMMANHÅLLNA UTBILDNINGAR
Namn Ämnen Telefon  E-post 
Agneta ander Sjöblom  Restaurang   agneta.ander-sjoblom@haninge.se
Fredrik Hägerstrand  Restaurang   fredrik.hagerstrand@haninge.se 
Roberth Tovik  Bagare/konditor   

tovik74@gmail.com

Amir Nikberg Vård  08-606 55 16 amirarsalan.nikberg@haninge.se 
Cecilia Breding  Vård 08-606 55 16 cecilia.breding@haninge.se
David Saleh Vård 08-606 55 16 david.saleh@haninge.se 
Ingrid Larsson Vård  08-606 55 16 ingrid.a.larsson@haninge.se
Lena Söderström Vård 08-606 55 16 lena.soderstrom@haninge.se
Maria Landbü  Vård 08-606 55 16 maria.landbu@haninge.se
Katarina Almén Vård  08-606 55 16 katarina.almen@haninge.se
Anna Ek Barnskötarutbildning 08-606 55 15 anna.ek@haninge.se
Maria Romanowski  Företagsekonomi 08-606 79 21 maria.romanowski@haninge.se 
Marica Roxentjärn Floristutbildning   

 

marica@roxentjarn.se

 





YH-LÄRARE
Namn  Ämnen Telefon  E-post 
Anne-May Ots Hagqvist  YH HSA vårdadministratör 08-606 81 32 annemay.otshagqvist@haninge.se 
Essi Stenroos  YH HSA vårdadministratör 08-606 81 32  essi.stenroos@haninge.se 
Hedvig Hellbrand YH HSA vårdlärare 08-606 79 21 hedvig.hellbrand@haninge.se








AMNESLÄRARE- GRUND OCH GYMNASIUM 
Namn  Ämnen Telefon  E-post 
Birgit Gebel Engelska 08-606 79 14 Birgit.gebel@haninge.se 
Kerstin Eklund Engelska 08-606 79 14 kristin.eklund@haninge.se 
Larissa Kachintseva  Engelska 08-606 79 14 larissa.kachintseva@haninge.se 
Lisa Månsson Engelska 08-606 79 14 lisa.mansson@haninge.se 
Phyllis Hallsjö  Engelska 08-606 79 14 phyllis.hallsjo@haninge.se 
Hans Romare Geografi, Historia  08-606 79 26 hans.romare@haninge.se 
Bengt Andersson Matematik 08-606 79 16 bengt.andersson@haninge.se 
Dag Lindberg Matematik 08-606 79 16 dag.a.lindberg@haninge.se 
Maria Kostova Matematik 08-606 79 16 maria.d.kostova@haninge.se 
Per Arne Bystedt NO-ämnen  08-606 79 16 perarne.bystedt@haninge.se 
Olle Bolander Samhällskunskap  08-606 79 26 olle.bolander@haninge.se 
Kicki Dahlgren Svenska, Religion  08-606 79 21 kicki.dahlgren@haninge.se 
Lovisa Westius Svenska, Psykologi 08-606 79 21 lovisa.westius@haninge.se 
Kerstin Andersson  SVA   kerstin.b.andersson@haninge.se
Lotta Rudstedt  SVA/Svenska/YH    lotta.rudstedt@haninge.se 
Natalia Pasierska SVA   natalia.pasierska@haninge.se 
Raija Kemppainen  SVA 08-606 79 15 raija.a.kemppainen@haninge.se
Ricardo Troncoso  SVA/Vårdämnen   ricardo.troncoso@haninge.se 
Soledad Shabo SVA   soledad.shabo@haninge.se
Susann Mattsson SVA    susann.mattsson@centrumvux.se 








SFI - LÄRARE
Namn  Ämnen Telefon  E-post 
Andris Zalelis SFl 08-606 79 07 andris.zalelis@haninge.se 
Anna Etoh SFl  08-606 79 12 anna.etoh@haninge.se 
Anita Mastling SFI 08-606 79 12 anita.mastling@centrumvux.se
Asuman Kurdoglu Tiryaki SFI 08-606 79 07 asuman.kurdoglu@haninge.se 
Carina Nyberg SFI 08-606 79 15 carina.nyberg@centrumvux.se 
Christer Törnqvist SFl/Tentavakt 08-606 79 15 christer.tornqvist@haninge.se 
Cinna Alenius  SFI 08-606 79 15 cinna.alenius@haninge.se 
David Santos SFl  08-606 79 07 david.santos@haninge.se 
Irene Weibull SFl  08-606 79 12 irene.weibull@haninge.se 
Joanna Mangold SFI 08-606 79 12 joanna.mangold@hanlnge.se 
Jonas storm SFl  08-606 79 12 jonas.storm@haninge.se 
Kerstin Sundberg SFI 08-606 79 12 kerstin.sundberg@haninge.se 
Laith Hassan SFI 08-606 79 15 laith.hassan@haninge.se
Lotta Svedberg SFI 08-606 79 12 lotta.svedberg@haninge.se 
Lovisa Alwert SFI 08-606 79 15 lovisa.alwert@haninge.se
Margareta Berglie SFI 08-606 79 15 marbareta.a.berglie@haninge.se
Michael Franzl SFI 08-606 79 12 michael.franzl@haninge.se 
Mikaela Gröndahl SFI 08-606 79 12 mikaela.grondahl@haninge.se
Mikaela Malgac SFI  08-606 79 12 mikaela.malgac@haninge.se 
Mimi Söderberg SFI Resurs 08-606 79 15 mimi.soderberg@haninge.se
Oksana Lutsiv  SFI/SAS 08-606 79 07 oksana.lutsiv@haninge.se 
Olov Hamilton SFI 08-606 79 15 olov.hamilton@haninge.se
Renée Posse SFI  08-606 79 15 rene.posse@haninge.se 
Rojina Tabatabaei  SFI 08-606 79 07 rojina.tabatabaeizavareh@haninge.se 
Sabina Lundgren  SFI 08-606 79 07 sabina.hukiclundgren@haninge.se 
Sara Kjellström SFI 08-606 79 12 sara.kjellstrom@haninge.se
Sharmin Uddin  SFl 08-606 79 07 sharmin.uddin@haninge.se 
Sophia Stureson SFI 08-606 79 12 sophia.stureson@centrumvux.se 
Stalina Abdo SFI 08-606 79 07 stalina.abdo@haninge.se 
Susanne Stenberg SFI 08-606 79 07 susanne.stenberg@haninge.se 
Yilmaz Pembegûl
SFI

pembegul.yilmaz@haninge.se




SFH (Fredrik, Dalarövägen 33, Handen) 
Namn  Ämnen Telefon  E-post 
Ewa Norman SFH-samordnare  08-606 80 56  ewa.norman@haninge.se 
Amie Norrman Söderman  SFH-lärare Måleri  08-606 72 22 amie.norrmansoderman@haninge.se 
Ing-Marie Bolander SFH Administratör 08-606 77 81  
Krister Forsberg Praktiksamordnare 08-606 55 79 krister.forsberg@haninge.se 
Björn Bergdahl SFH-lärare Måleri  08-606 70 98  bjorn.bergdahl@haninge.se 
Hans Viberg SFH-lärare Bygg/Trä  08-606 87 81 hans.a.viberg@haninge.se 
Jennie Hallestam SFH-Iärare Svets     
Olga Carlberg SFH/SFI-lärare   olga.carlberg@haninge.se
Roy Eriksson Instruktör Fordon - mek   roy.eriksson@haninge.se
Sandra Persson SFH/SFI-lärare    sandra.persson@haninge.se 
Siv Hellman SFH/SFI-lärare   siv.hellman@haninge.se 
Sven-Eric Wijk SFH-lärare Fordon - mek    sveneric.hjordwijk@haninge.se 
Sven-Åke Karlsson SFH-lärare Bygg/Trä    svenake.karlsson@haninge.se 
Bengt Wallberg  SFH-lärare El    
Åke Johansson SFH-lärare Fordo - lack   ake.johansson@haninge.se 








SÄRVUX/LÄRVUX
Namn  Ämnen Telefon  E-post 
 Elisabet Sjöstedt
Särvux/Lärvux/specialpedagog

elisabet.sjostedt@haninge.se

Lämna din synpunkt Lämna din synpunkt

Haninge kommun, 136 81 Haninge. Besöksadress: Rudsjöterrassen 2, Telefon 08-606 70 00, Fax 08-606 89 10, haningekommun@haninge.se


Stäng
Stäng